Deputies of the Moscow City Duma

Photo Name District Deputy union
Dragunkina Zinaida Fedorovna Electoral district № 1 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Yaroslavskaya Olga Vladimirovna Electoral district № 2 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Skobinov Valery Petrovich Electoral district № 3 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Gerasimov Evgeny Vladimirovich Electoral district № 4 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Soroka Oleg Iosifovich Electoral district № 5 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Babkina Nadezhda Georgievna Electoral district № 6 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Perfilova Nadezhda Rafailovna Electoral district № 7 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Zyuganov Leonid Andreevich Electoral district № 8 Faction «COMMUNIST PARTY OF THE RUSSIAN FEDERATION»
Ilyicheva Irina Victorovna Electoral district № 9 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Kartavtseva Larisa Ruslanovna Electoral district № 10 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Zubrilin Nikolay Grigorievich Electoral district № 11 Faction «COMMUNIST PARTY OF THE RUSSIAN FEDERATION»
Shaposhnikov Alexey Valerievich Electoral district № 12 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Portnova Tatiana Artoridzevna Electoral district № 13 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Telichenko Valery Ivanovich Electoral district № 14 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Metelsky Andrey Nikolaevich Electoral district № 15 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Molev Anton Ilyich Electoral district № 16 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Smetanov Alexander Yurievich Electoral district № 17 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Nazarova Irina Alexandrovna Electoral district № 18 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Kruglyakov Victor Mikhailovich Electoral district № 19 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Shibaev Andrey Vyacheslavovich Electoral district № 20 Faction «RODINA»
Svyatenko Inna Yurievna Electoral district № 22 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Platonov Vladimir Mikhaylovich Electoral district № 23 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Zotova Zoya Mikhailovna Electoral district № 24 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Stebenkova Lyudmila Vasilievna Electoral district № 25 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Shchitov Kirill Vladimirovich Electoral district № 26 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Orlov Stepan Vladimirovich Electoral district № 27 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Antontsev Mikhail Ivanovich Electoral district № 28 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Minko Nina Grigorievna Electoral district № 29 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Mishin Alexey Valentinovich Electoral district № 30 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Zverev Sergey Ivanovich Electoral district № 31 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Lomakina Tatiana Evgenievna Electoral district № 32 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Guseva Lyudmila Ivanovna Electoral district № 33 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Semennikov Alexander Grigorievich Electoral district № 34 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Laishev Renat Alexeevich Electoral district № 35 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Sharapova Olga Victorovna Electoral district № 36 Permanent Deputy Union «My Moscow»
Gubenko Nikolay Nikolayevich Electoral district № 37 Faction «COMMUNIST PARTY OF THE RUSSIAN FEDERATION»
Balakin Mikhail Dmitrievich Electoral district № 38
Paleev Anton Rafaelievich Electoral district № 39 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Poselenov Pavel Alexandrovich Electoral district № 41 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Batysheva Tatiana Timofeevna Electoral district № 42 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Shastina Vera Rostislavovna Electoral district № 43 Faction of the Party «UNITED RUSSIA»
Shuvalova Elena Anatolievna Electoral district № 44 Faction «COMMUNIST PARTY OF THE RUSSIAN FEDERATION»
Kuzminov Yaroslav Ivanovich Electoral district № 45 Permanent Deputy Union «My Moscow»